× بستن تبلیغات
آوریل
18
2018

تصـــرف عــدوانی

تصـــرف عــدوانی

تصـــرف عــدوانی

همانطور كه می‌دانیم قوانین الهی برای سعادت انسان و راهیابی او به قرب الهی تنظیم و طراحی شده‌اند و انسان عاقل و بالغ و مسلمان برای دستیابی به این هدف باید قوانین الهی و شرعی را بشناسد و آن را سرلوحه‌ی زندگی خویش قرار دهد تا سعادت دنیا و آخرت را بدست آورد

مشخصات فایل

تعداد صفحات 39
حجم 0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی doc
دسته بندی فقه و حقوق اسلامی

توضیحات کامل

تصرف از نظر حقوق مدنی عبارت است از اینكه مالی اعم از منقول یا غیر منقول تحت اختیار كسی باشد و او بتواند نسبت به آن مال در حدود قانون یا عدوان تصمیم بگیرد. پس این تعریف تصرف با ید فقهی رابطه‌ی نزدیكی دارد و ید عبارت است از سلطه‌ و اقتدار شخص بر شئ به گونه‌ای كه عرفاً آن شئ در اختیار و استیلای او باشد و بتواند هرگونه تصرف و تغییری در آن به عمل آورد.

در دعوای تصرف عدوانی خواهان فقط كافی است كه سبق ید خود را اعم از مالكیت و یا تصرف به اثبات برساند تا بتواند متصرف را از ملك خویش رها سازد.

در این پژوهش به موضوع تصرف عدوانی میپردازیم و زوایای گوناگون آن را مورد بررسی قرار میدهیم

فهرست مطالب

چكیده. 6

مقدمه. 7

تعریف تصرف عدوانی.. 9

تصرف عدوانی ، مزاحمت و ممانعت از حق.. 10

سابقه تصرف عدوانی.. 13

سه رکن تصرف عدوانی.. 14

طریقه عمل. 14

دعوی تخلیه. 15

خلط بحث.. 16

تصرف عدوانی در ماده 690 قانون مجازات اسلامی.. 18

تفاوت دعاوی مزاحمت از حق و ممانعت از حق.. 19

الف- جرائم علیه حق مالکیت.20

ب- جرائم علیه حق انتفاع.20

ملاک احراز مالکیت.. 20

بحث تصرف عدوانی در ملک مشاع. 23

مزاحمت و ممانعت از حق.. 24

جرم تصرف عدوانی.. 27

قانون اصلاح قانون جلوگیری از تصرف عدوانی از نظر آیین دادرسی.. 29

مزاحمت.. 36

نتیجه گیری.. 36

منابع و مآخذ. 42


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

تصرف عدوانی – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

تصرف عُدوانی یا زوروارانه یک موضوع حقوقی است و بمعنای به زور گرفتنِ یک زمین یا ملک از مالکِ آن یا از کسی است که بر اساسِ یک قرارداد دارای حق نسبت به آن ملک می‌باشد (مستأجر). اگر فردی مدعی غیرقانونی بودنِ رابطهٔ تصرف باشد، باید با توسل به قانون و با اقامهٔ دعوی، این رابطه را برهم زده و متجاوز را باز دارد والا خود متجاوز محسوب خواهد …

تصرف عدوانی چیست؟ – ۸۷۱۳۲ – ۰۲۱ | گروه وکلای یاسا

۱۲ شهریور ۱۳۹۶ – تصرف از نظر حقوق مدنی عبارت است از اینكه مالی اعم از منقول یا غیر منقول تحت اختیار كسی باشد و او بتواند نسبت به آن مال در حدود قانون یا عدوان تصمیم بگیرد.

تصرف عدوانی ، تعریف و ارکان آن – ره جویان عدالت

در این مطلب میخوانیم: تعریف تصرف عدوانی | جرم و مجازات تصرف عدوانی | تصرف عدوانی کیفری و حقوقی | رفع تصرف عدوانی | هزینه دادخواست | تصرف عدوانی در ملک مشاع.

تصرف عدوانی در دعوای حقوقی و کیفری – Tebyan – تبیان

دعوای تصرف عدوانی، چه در بعد کیفری و چه در بعد حقوقی، از دعاوی مبتلا به است. در دعوای تصرف عدوانی فرد می‌تواند از طریق حقوقی یا کیفری اقدام کند و در انتخاب آنها تا حدودی اختیار دارد؛ اما نحوه اثبات و اقدامات فرد در هر یک از این انتخاب‌ها متفاوت است. ازاین.

تصرف عدوانی در دعاوی حقوقی و کیفری چیست؟ | چطور

رتبه: ۹۳% – ‏۶۸ نقد۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ – یکی از مهم ترین اهداف قانونگذار، حمایت از اموال شهروندان است. برای همین دراین نوشتار درصددیم با مفهوم تصرف عدوانی و قوانین مربوط به آن آشنا شویم.

درباره نویسنده:

فرستادن دیدگاه

× بستن تبلیغات