× بستن تبلیغات
دسامبر
16
2017

مبانی نظری عدالت سازمانی، عدالت و انواع عدالت

مبانی نظری عدالت سازمانی، عدالت و انواع عدالت

مبانی نظری عدالت سازمانی، عدالت و انواع عدالت
دسته بندی علوم انسانی
بازدید ها 15
فرمت فایل docx
حجم فایل 65 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 22

مبانی نظری عدالت سازمانی، عدالت و انواع عدالت

فروشنده فایل

کد کاربری 1113

کاربر

مبانی نظری عدالت سازمانی، عدالت و انواع عدالت

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از متن مبانی نظری


خلاصه ای از کار:

عدالت سازمانی

مقدمه

در ادبیات سازمان و مدیریت، واژه عدالت ابتدا توسط گرین برگ[1] (1987) بکار گرفته شد. به نظر گرین برگ عدالت با ادراک و تلقی کارکنان از انصاف کاری مرتبط است. گرین این واژه را برای تشریح و تفسیر نقش انصاف در محیط کاری بکار برده است. طبقه بندی هایی که اغلب در گذشته برای عدالت مطرح می شدند در بردارنده دو بعد عدالت توزیعی و عدالت رویه ای بودند. در سال 1986 بعد سومی توسط بیس و مواگ[2] تحت عنوان عدالت مراوده ای معرفی گردید. به طور کلی می توان گفت پس از سال 1990 فصل جدیدی از مطالعات در مورد عدالت سازمانی آغاز شد که نتیجه آن شناخت سه نوع عدالت توزیعی، رویه ای و مراوده ای بود. کالکویت[3] در سال (2001) عدالت مراوده ای را به دو بعد مجزا تقسیم نمود و آن دو بعد را عدالت بین فردی و عدالت اطلاعاتی نامید (یعقوبی و همکاران، 1392: 33-34). تحقیقات بر روی عدالت سازمانی بعنوان ادراک افراد از رعایت انصاف در سازمان، اساسا بر دو…………..

…………..

عدالت

عدالت یا انصاف، مفهومی که در تحقیقات سازمانی بسیار مورد مطالعه قرار گرفته است، پایه و اساس انواع روابط و مبادلات اقتصادی و اجتماعی است. در بحث سازمانی، ضرورت حفظ قدرت رقابت، سازمانها را وادار کرده تا وارد روابط بلندمدت شوند. رعایت انصاف و عدالت بحث مهمی در روابط بلندمدت محسوب می شود چرا که دو شریک نیازمند همکاری در برخی زمینه ها و استفاده از توانایی ها و منابع مالی یکدیگر جهت دستیابی به اهداف و منافع متقابل هستند. عدم رعایت عدالت ممکن است به این روابط آسیب زده و یا به آن خاتمه بخشد (لیو و همکاران[4]، 2012: 355).

………………………..

– عدالت سازمانی

عدالت سازمانی به تشریح ادراک افراد (یا گروه ها) از رعایت انصاف در محیط کار و واکنش های رفتاری آنها به چنین ادراکاتی می پردازد . طبق تعریف گرینبرگ (1991)، عدالت سازمانی به رعایت انصاف در سیستم پاداش سازمانی و اقدامات افرادی که مسئول پیاده سازی سیستم تخصیص پاداش ها هستند، اشاره دارد (دوستار و اسماعیل زاده، 1392: 148).

…………..

– اصول عدالت سازمانی

…………….

– انواع عدالت سازمانی

1)عدالت توزیعی:

به عادلانه بودن پیامدها و نتایجی اشاره دارد که کارکنان دریافت می کنند. این نوع عدالت سازمانی ریشه در نظریه برابری آدامز ( 1965) دارد. این نظریه به نحوه ی پاسخدهی افراد نسبت به مداخله ها و رفتارهای ناعادلانه مدیران و سرپرستان در توزیع امکانات و پاداش ها در سازمانها توجه دارد (محمود آبادی و همکاران، 1391: 74). عدالت توزیعی بیانگر ادراك فرد از میزان رعایت عدالت در توزیع و تخصیص منابع و پاداش هاست. به بیان دیگر، به حدی كه افراد پاداش ها را با عملكرد مرتبط می دانند، عدالت توزیعی گویند. عدالت توزیعی بر تخصیص منابع به افراد، واحدها و گروه ها تمركز دارد و این منابع می تواند حقوق، پاداش، تسهیلات، خدمات حمایتی و تخصیص بودجه در آنها باشد (نادری و همکاران، 1389: 98).

………….

2) عدالت رویه ای:

……………

3) عدالت تعاملی:

…………

4) عدالت میان فردی:

………………

5) عدالت اطلاعاتی:

………………

6) عدالت احساسی:

………………

7) عدالت زبانی:

…………

-رویکردهای عدالت توزیعی

…………

– ویژگی های عدالت رویه ای

………………

– نظریه های عدالت رویه ای

……………

– پیامدهای بی عدالتی در سازمان

…………….

منابع:

  1. ابزری، م.، رادمهر، ر.، حاتم پور آذرخورانی، ف. (1392). تأثیر نظام های فرعی مدیریت منابع انسانی الکترونیک بر استراتژی های مدیریت استعداد. ویژه نامه چالش های سیاسی اقتصادی در مدیریت سلامت، 10(7)، 1013-1007.
  2. احمدی، ع.ا.، فراهانی، ا.، بهمنی چوبستی، ا.، شهبازی، م. (1391). نقش سرمایة اجتماعی بر بهبود مدیریت استعدادها در سازمان تربیت بدنی. مطالعات مدیریت ورزشی، (13)، 260-237.

…………………

…………….


[1] Green berg

[2] Bies&Moag

[3] Coloquit

[4] Liu et al.,

مبانی نظری عدالت سازمانی، عدالت و انواع عدالت | NABARTICLE

مبانی نظری عدالت سازمانی، عدالت و انواع عدالت توضیحات: ۲۲صفحه فارسی (word) با منابع کامل دانلود تحقیق آماده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی و مقاله بیس پایان نامه با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و …

فایل word مبانی نظری عدالت سازمانی، عدالت و انواع عدالت – …

۲۳ شهریور ۱۳۹۶ – فایل ورد مبانی نظری عدالت سازمانی، عدالت و انواع عدالت کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد. توجه : در صورت مشاهده بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل word مبانی نظری عدالت سازمانی، عدالت و انواع عدالت،به …

مبانی نظری و پیشینه عدالت سازمانی – فایل دونی

مبانی نظری و پیشینه پژوهشی متغیر عدالت سازمانی در قالب word ارائه شده است. ۴۶ صفحه با فونت بی نازنین ۱۴ دارد. شامل منابع لاتین و منابع فارسی جدید است و برای پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری تدوین شده است و به طور کلی شامل مطالب زیر است:عدالت سازمانی تعریف عدالت انواع عدالت عدالت سیاسی و اجتماعی

فصل دوم مبانی نظری و ادبیات تحقیق عدالت سازمانی (فصل دوم …

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق عدالت سازمانی (فصل دوم) در 19 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده. …. سازمانی pdf, عدالت سازمانی ppt, عدالت سازمانی پایان نامه, فصل دوم پايان نام, مباني نظري انواع عدالت سازمانی, مباني نظري و پيشينه پژوهش (فصل دو)تعریف مالکیت شرکتی, نظریه های عدالت سازمانی.

پیشینه تحقیق مفاهیم و تعاریف عدالت سازمانی و اعتماد …

عدالت اطلاعاتی ۱۴ کارکردهای عدالت سازمانی ( مدلی از پیشینه هاو پیامدهای عدالت سازمانی ) ۱۵ ویژگی های فردی ۱۵ عوامل سازمانی ۱۸ ۲٫۲٫۲٫ مبانی نظری اعتماد سازمانی ۲۰ * مفاهیم و تعاریف اعتماد سازمانی ۲۰ اعتماد و خطر پذیری ۲۰ … انواع اعتماد سازمانی بر اساس سطوح تجزیه و تحلیل و منبع اطلاعاتی ۳۱ انواع آرمانی اعتماد بر اساس بازی اعتماد ۳۴

فرستادن دیدگاه

× بستن تبلیغات