× بستن تبلیغات
دسامبر
16
2017

مبانی نظری رهبری، رهبری تحول گرا، سبک های رهبری

مبانی نظری رهبری، رهبری تحول گرا، سبک های رهبری

مبانی نظری رهبری، رهبری تحول گرا، سبک های رهبری
دسته بندی علوم انسانی
بازدید ها 10
فرمت فایل docx
حجم فایل 95 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 25

مبانی نظری رهبری، رهبری تحول گرا، سبک های رهبری

فروشنده فایل

کد کاربری 1113

کاربر

مبانی نظری رهبری، رهبری تحول گرا، سبک های رهبری

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از متن مبانی نظری


خلاصه ای از کار:

– سبک‌های رهبری

نحوه استفاده رهبر از قدرت و نفوذ خود را، سبک رهبری می گویند که با عنایت به نوع و ماهیت تئوری‌های ارایه شده سبک‌های متعدد و متفاوتی در رهبری ارائه و به وجود آمده است، مهمترین آنها عبارتند از: سبک مشارکتی، سبک دستوری، سبک تفویض کننده اختیار، سبک حمایتی، سبک وظیفه گرا، سبک توفیق گرا، سبک معنوی، سبک خدمتگزار، سبک تحول‌گرا (ناظریانی، 1389، 21).

………………..

– تعریف رهبری تحول گرا

پیشینه تحقیقات رهبری تحول‌آفرین به فعا لیت‌های بِرنز (1978) بر می‌گردد. بِرنز[1] مشخص كرد كه رهبران تحول‌آفرین صاحب بینش هستند و دیگران را برای انجام كارهای استثنایی به چالش و تلاش وا می‌دارند (موغلی،1381، 8). از نظر بِرنز، در مقابل رهبری تحول‌آفرین، رهبری تبادلی جای می‌گیرد. این نوع رهبران با تمركز بر فرآیند مبادله دوجانبه، نیازهای فعلی پیروان خود را مخاطب قرار می‌دهند (گاردنر و همكاران [2]، 2002، 68).

………..

– رهبری مراوده‌ای

در مقابل رهبری تحول‌گرا، رهبری مراوده‌ای قرار دارد که شامل مبادله منابع سازمانی و پاداشها اقدام و عملکرد است. برنز پیشنهاد می‌کند که رهبری مراوده‌ای محدود به سلطه است، زیرا منابع کمیاب هستند و قدرت، پراکنده است.

…………

– ابعاد رهبری تحول گرا

بس و اوولیو رفتارهای اصلی که رهبری تحول‌گرا را تشکیل می‌دهد به شرح زیر بیان می‌کنند (Sivantan, 2000) :

الف- ملاحظات فردی: توجه به تفاوت‌های فردی پیروان و ارتباط با تک تک آنها و تحریک آنها از طریق واگذاری مسئولیت‌ها است.

…………..

– عوامل مؤثر بر سبک رهبری تحول گرا

با توجه به این که رهبری تحول گرا یکی از نیازهای آتی و ضروری سازمان‌ها و جوامع محسوب می‌شوند، بررسی پارامترهای مؤثر بر سبک رهبری تحول‌گرا به منظور شناسایی مشخصات شخصیتی و ویژگی های محیطی تاثیرگذار و درک چگونگی ارتباط میان رفتارهای شخصیتی و رفتار رهبری تحول‌آفرین، امری ضروری و مبرم است. عمده ترین و مهمترین پارامترهای مؤثر بر سبک رهبری تحول‌آفرین شناسایی و معرفی شده اند که در ادامه ضمن شرح و توضیح هر یک از عوامل، میزان و چگونگی ارتباط آنها با سبک رهبری تحول آفرین ارایه می گردد (ناظریانی، 1389، 23) :

………………

– اجزای رهبری تحول گرا

آنچه كه شركتهای هزاره سوم را از گذشته متفاوت خواهد كرد، این است كه چطور مدیران، مسئولیتهای رهبری تحول‌گرا را انجام می‌دهند. مدیران ارشد باید روی رفتار ذی‌نفعان سازمانی بویژه افراد درون سازمان تأثیر بگذارند، یعنی مثل یك مربی عمل كنند. یك رهبر تحول گرای مؤثر باید بداند كه رسیدن به موفقیت از طریق همكاری اعضای تیم امکان پذیر است. به طور کلی اجزای رهبری تحول‌گرا عبارت‌اند از (انصاری و تیموری، 1388):

…………

– هوش و رهبری

بر طبق گفته‌های فلدمن[3]، هوش هیجانی شامل مهارت‌های پایه‌ای و مهارت‌های دستوری می‌باشد. مهارت‌های پایه‌ای خود شامل: خود آگاهی، خود کنترلی، درک دیگران به درستی و ارتباطات همراه با انعطاف‌پذیری می‌باشد و مهارت‌های دستوری شامل: مسئولیت پذیری، توانایی توسعه انتخاب، پذیرش دیدگاه دیگران، جرات داشتن و بیان و شرح دادن تصمیم می‌باشد. ترکیب مهارت‌های پایه‌ای و دستوری به رهبری اثر بخش منجر می‌شود چون که این مهارت‌ها یک نوع آگاهی از دیگران و احتیجات آنها و توانایی پاسخگویی به نیازهای دیگران به طور اثر بخش در موقعیتهای مختلف را نشان می دهد. در سال 1999 پریست شایستگی‌های رهبری را در 3 نوع طبقه بندی کرد: (یعقوبی و همکاران، 1388، 54):

………….

– رهبری تحول گرا و اثربخشی تیمی

.هر چند رسیدن به سطح بالای عملکرد فردی به طور گسترده‌ای مورد پژوهش واقع شده است، پژوهش در خصوص دستیابی به سطح بالای عملکرد تیمی آنچنان گسترده و وسیع نیست. دگروت[4] و همکارانش خاطرنشان کردند که وقتی رهبری و عملکرد بررسی می شود نتایج نشان می دهد که اندازه تاثیر در سطح گروه دو برابر اندازه تاثیر در سطح

……………..

منابع و مآخذ

منابع فارسی

1. انصاری رنانی، قاسم، ارسطو، ایمان، (1386)، رابطه هوش هیجانی با رهبری تحول‌آفرین در مدیران صنعت بیمه، چهارمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت.

2. انصاری، محمد اسماعیل، تیموری هادی (1387)، مدیر در نقش رهبری تحول‌گرا. www.modiryar.com

3. ایکاف، راسل (1375)، برنامه ریزی مراوده ای، ترجمه سهراب خلیلی شورینی ،تهران، انتشارات ماد.

4. برکو، ولوین ای.، ولوین دی، (1382)، مدیریت ارتباطات، ترجمه سید محمد اعرابی و داود ایزدی، دفتر پژوهشهای فرهنگی، چاپ سوم.

……………….

………………


[1]– Burns

[2]– Gardner, et al

[3]– Feldman

[4]– DeGroot & al

[PDF]دریافت فایل

واحد مرودشت. دانشكده علوم تربيتی و روانشناسی. (M.A) پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد. رشته. : روانشناسی صنعتی و سازمانی. عنوان. : رابطه بین سبک های رهبری تحول آفرین و تعامل گرا با عملکرد شغلی و. تعهد سازمانی در. کارکنان سازمان آموزش و پرورش همدان. استاد راهنما. : دکتر عباداله احمدی. استاد مشاور. : دکتر سيروس سروقد.

بررسی رابطه بین رهبری تحول گرا و رفتار شهروندی – مدیریار

۱۲ بهمن ۱۳۹۴ – نظريه سبک رهبري تحول گرا يکي از چارچوبهاي نظري در دنيا است، که از سوي برنز[4] (1978) و بس[5] (1985) مطرح شده است. … سبک رهبری تحول گرا مدیران و رفتار شهروندی کارکنان سازمان مورد مطالعه رابطه وجود دارد؟ 2- مباني نظري و پيشينه تحقيق رهبري گرا يكي از دغدغه هاي سازمان ها و پژوهشگران در چهار دهه پيش، رهبري …

سیری در نظریات و سبک های رهبری | مشاور من

به علت آن که نظریه های رفتار رهبری نیز فاقد انعطاف لازم بودند و در تمامی موارد پاسخگو نبودند، نظریه پردازان به نظریه هایی روی آوردند که آنها را موقعیتی یا اقتضایی نام نهاده …. برنز در 1978 رهبری تحول آفرین و تبادلی را در دو سر یک پیوستار سبک های رهبری قرار داد، در حالی که بس در 1985 ادعا کرد که رهبران می توانند هر دو رفتار تحول …

[PDF]ﺑﺮرﺳﯽ راﺑﻄﻪ ﺑﯿﻦ ﺳﺒﮏ رﻫﺒﺮي ﺗﺤﻮل آﻓﺮﯾﻦ و ﺧﻼﻗﯿﺖ ﮐﺎرﮐﻨﺎ – ابتکار و …

توسط تابلی – ‏2012
ﺑﺮرﺳﯽ راﺑﻄﻪ ﺑﯿﻦ ﺳﺒﮏ رﻫﺒﺮي ﺗﺤﻮل آﻓﺮﯾﻦ و ﺧﻼﻗﯿﺖ ﮐﺎرﮐﻨﺎن. در ﺳﺎزﻣﺎن. ﻫ. ﺎي دوﻟﺘﯽ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎن ﻧﯽ. رﯾﺰ. ﺣﻤﯿﺪ ﺗﺎﺑﻠﯽ. 1. ﻫﺪاﯾﺖ ا … ﺗﯿﺮﮔﺮ. 2. ﻟﯿﻼ ﻣﻈﻔﺮي. 3. ﺣﻤﯿﺪ ﻣﺮﺗﻀﻮي. 4. ﻓﺎﻃﻤﻪ ﻣﻬﺮاﺑﯽ ﻓﺮ. 5. ﺗﺎرﯾﺦ. درﯾﺎﻓﺖ. : 07/09/90. ﺗﺎرﯾﺦ ﭘﺬﯾﺮش. : 20/06/91. ﭼﮑﯿﺪه. زﻣﯿﻨﻪ. : ﺗﻮﺳﻌﻪ. ﻫﺎي اﺧﯿﺮ در ﻧﻈﺮﯾﻪ. ﻫﺎي رﻫﺒﺮي، از ﻧﻈﺮﯾﻪ. ﻫﺎي رﻫﺒﺮي ﮐﺎرﯾﺰﻣﺎﺗﯿﮏ ﮐﻪ رﻫﺒﺮ را. ﻣﻮﺟﻮدي ﻏﯿﺮ ﻣﻌﻤﻮﻟﯽ ﻓﺮض ﻣﯽ. ﮐﺮد و ﭘﯿﺮوان را واﺑﺴﺘﻪ ﺑﻪ رﻫﺒﺮي ﻣﯽ.

[PDF]ﺑﺮرﺳﯽ ﻧﻘﺶ رﻫﺒﺮي ﺗﺤﻮل آﻓﺮﯾﻦ درﺗﺴﻬﯿﻞ ﻧﻮآوري ﺑﺎ ﻧﻘﺶ ﻣﯿﺎ – فصلنامه علمی …

توسط سلیمزاده – ‏2016
ﻣﻔﻬﻮم رﻫﺒﺮي ﺗﺤﻮل آﻓﺮﯾﻦ در اﺻﻞ از ﻧﻈﺮﯾﻪ. رﻫﺒﺮي ﮐﺎرﯾﺰﻣﺎﺗﯿﮏ ﻧﺎﺷﯽ ﻣﯽ. ﺷﻮد و ﻃﺒﻖ ﻧﻈﺮ ﺑﺴﯿﺎري از. ﺻﺎﺣﺐ. ﻧﻈﺮان، اﻧﮕﯿﺰش اوﻟﯿﻪ ﺑﺮاي رﻫﺒﺮي، ﻣﯿﻞ ﺑﻪ ﺗﺤﻮل اﺳﺖ . در ﺳﺎزﻣﺎن ﻫﺎ، وﺟﻮد رﻫﺒﺮاﻧﯽ ﮐﻪ در ﺣﻘﯿﻘﺖ. ﺗﻮاﻧﺴﺘﻪ اﻧﺪ. ﭼﺎرﭼﻮب ﻫﺎي ﺳﺒﮏ رﻫﺒﺮي ﺗﺤﻮل آﻓﺮﯾﻦ را ﭘﯿﺎده ﺳﺎزﻧﺪ در ﻋﻤﻞ. ﺑﺎ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻧﻮآوري و ﺧﻼﻗﯿﺖ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ. ﻣﻮاﺟﻪ ﺷﺪه و ﺗﻮاﻧﺴﺘﻪ اﻧﺪ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺑﮑﺎرﮔﯿﺮي اﺳﺘﺮاﺗﮋي ﻫﺎي ﺗﻐﯿﯿﺮ و ﺗﺤﻮل، ﺑﻪ اﻓﺰاﯾﺶ ﻫﻤﮕﺮاﯾﯽ و ﺗﻮﺳﻌﻪ ﮐﺎر.

فرستادن دیدگاه

× بستن تبلیغات